MARKA’da çekişmeli seçim

marka-da-gergin-secim_976MARKA’da çekişmeli seçim

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, başkanlık seçiminde Gebze yerine Sakarya’yı destekledi.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın (MARKA) 3. Dönem 2013 yılı 2. Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı Ramada Otel’de gerçekleştirildi. Kalkınma kurulu başkanlığı seçimlerinin yapıldığı toplantı da Kalkınma Kurulu Mevcut Dönem Başkanı Halit Uçar, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Akgün altuğ adaylıklarını açıkladı.

Başkan adaylıkları seçim önergesi alındığı sırada söz alan SATSO Meclis Başkanı Akgün Altuğ, Kocaeli’nin 2 dönemdir başkanlık yaptığını kaydetti. Altuğ “Kalkınma Kurulu 5 ilde faaliyet gösteriyor. Kalkınma Kurulu Başkanlığı dönüşümlü olarak farklı ilin temsilcileri tarafından yapılmalıdır. Böylelikle adaletli bir seçim düzeni oluşturulmuş olur ve diğer illere de fırsat tanır” şeklinde konuştu.

İLK TURDA HALİT UÇAR KAZANDI
İlk turda en fazla oyu Gebzeli Halit Uçar aldı. Kalkınma Kurulu Üyeleri kapalı oy pusulularını imza karşılığı alarak oylarını kullanmaya başladı. 89 üyenin oy kullandığı seçimde, Mevcut Dönem Başkanı Halit Uçar 38, Akgün altuğ 27, Ayhan Zeytinoğlu 24 oy aldı. Ayhan Zeytinoğlu başkanlık için seçimden ilk elenen isim oldu.

AYHAN ZEYTİNOĞLU KOCAELİ’Yİ SATTI

Kurul üyeleri yeni başkanı belirlemek üzere Akgün Altuğ ve Halit Uçar için yeniden sandık başına geldi.  2. Turda KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu oy kullandıktan sonra sonuçları beklemeden salondan ayrıldı. 85 üyenin oy kullandığı 2. Tur seçiminde, Halit Uçar 40, Akgün altuğ 45 oy aldı. Yani Ayhan Zeytinoğlu kendi oylarını Sakarya’ya yönlendirdi.

Akgün ‘’Sakarya ili olarak başkanlığı aldığımız için mutluluk duyuyorum. Hep birlikte çok güzel çalışmalara imza atacağız” ifadelerini kullandı

http://www.demokratgebze.com.tr/markada-cekismeli-secim–147255h.htm

 

2012-2014 Uygulama:WEBNET

Facebook